www.fotoklub-havirov.cz
při MKS Havířov
sdružení amatérských fotografů
Mohelnický vodopád III
Lykožrút
Mohelnický vodopád II

Nová sezóna byla zahájena

2014-09-03

V úterý 2. září 2014 se konala první členská schůze po letních prázdninách a Fotoklub Havířov tak zahájil další „sezónu“ svého učinkování. Sešli jsme se v plném počtu, stav naší členské základny se po jarním personálním zemětřesení ustálil na magické číslovce 13. I nadále se budeme potkávat v tradiční dvoutýdenní periodě, v úterky od 18 hodin.

Hned na začátek nás čeká příjemná povinnost vybrat fotografie pro výstavní kolekci, kterou povezeme představit za hranice naší republiky, a to do polského města Bielsko-Biala. Výstava bude zahájena již příští měsíc, a to ve čtvrtek 9.10.2014. Přípravy tedy musejí proběhnout ve velice rychlém tempu.

Třetí víkend v září stráví několik zájemců z našich řad v Adršpachu, pokusíme se v této vyhlášené skalní lokalitě nafotografovat nějakou zajímavou sérii snímků.

Stěžejním cílem této sezóny bude zcela nepochybně jarní (s největší pravděpodobností květnová) výstava regionálních fotoklubů, která bude již šestá v pořadí a bude se konat opět na tradičním místě, ve výstavní síni Viléma Wünscheho v KD Leoše Janáčka v Havířově. V roce 2013 se na regionální výstavě poprvé představil fotoklub ze zahraničí (fotoklub z polského města Bielsko-Biala), i tentokrát se budeme snažit o to, abychom na půdu našeho města dokázali přivést zajímavé hosty. Součástí výstavy bude tradičně i jednodenní odborný seminář, na který bychom velmi rádi zajistili zajimavé lektory z prostředí významné tuzemské organizace z oboru fotografie. Nechme se překvapit …

Nelze samozřejmě opomenout ani činnost naší Galerie Po schodech, která se již úspěšně zabydlela na půdě kultury v našem městě a termínová listina se plní velmi zajímavým programem.

Fotoklub Havířov rozhodně bude mít i nadále co nabídnout. Všem jeho členům přeji úspěšnou fotografickou sezónu a pokud možno příjemné chvíle strávené v pohodovém kolektivu.

Kamil Übelauer, předseda Fotoklubu Havířov


Vytisknout článek
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!