www.fotoklub-havirov.cz
při MKS Havířov
sdružení amatérských fotografů
Dance2
Terry4
Lavaredo - Monte Cengia
dsc_6038

REGIONFOTO - základní informace o projektu

2099-01-01

Výstava regionálních fotoklubů – REGIONFOTO je společným výstavním projektem amatérských fotografů organizovaných ve fotoklubech a fotografických spolcích činných ve městech ostravského, karvinského, frýdeckomísteckého a těšínského regionu. Koná se jednou za dva roky, a to v lichých letech v jarním období v Havířově. Hlavním a výhradním organizátorem této regionální výstavy, která nesla od svého založení až do roku 2015 název „VÝSTAVA REGIONÁLNÍCH FOTOKLUBŮ“, je Fotoklub Havířov.

V roce 2005 se ve Fotoklubu Havířov zrodil nápad uspořádat výstavu, na které by se kromě jeho členů představili se svými fotografiemi také členové fotoklubů z okolních měst. Oslovené subjekty tato myšlenka zaujala a ve vestibulu Kulturního domu Leoše Janáčka v Havířově tak v květnu téhož roku proběhla první výstava tohoto charakteru. Nikdo z účastníků zřejmě v té chvíli vůbec netušil, že stojí u vzniku tradice, která bude přetrvávat až do dnešních dnů. Výstava se od té doby koná pravidelně ve dvouleté periodě a od druhého ročníku je jejím domovem díky podpoře Městského kulturního střediska v Havířově nádherná Galerie Viléma Wünscheho v KDLJ. Počet zúčastněných subjektů se od prvního ročníku stále postupně zvyšoval, až se od roku 2013 ustálil na číslovce 10, což z této akce dělá největší pravidelný společný projekt fotoklubů konaný na území České republiky! V letech 2013 a 2015 došlo k dalšímu posunu ve významu akce, když pozvání organizátorů přijali také fotografové z polského příhraničního města Bielsko-Biala, což tomuto projektu dodalo navíc i mezinárodní punc…

Rozhodujícím předpokladem pro konání těchto výstav je trvající zájem fotografů a fotografických sdružení z našeho regionu prezentovat se na této společné akci. Toto je pro nás všechny pozitivní zpráva, protože bez něj by se tradice jen těžko udržela. Díky počtu vystavujících subjektů se v posledních letech na výstavě prezentuje vždy více než 80 autorů, což je ohromné číslo! Všichni účastníci jsou si velice dobře vědomi, že se jedná o zcela ojedinělý projekt, a jsou hrdí na to, že jsou jeho součástí. Fotoklub Havířov jako zakladatelský subjekt a hlavní organizátor je odhodlán v pořádání těchto výstav setrvat a věří, že zájem fotografů o prezentaci své tvorby v tomto společném formátu bude i nadále minimálně stejný, jako byl a je dosud.

regionfoto_logo

Od sedmého ročníku konaného v roce 2017 ponese projekt pouze jednoslovný název REGIONFOTO a pro další období své existence bude společně s ním používat i své jedinečné logo. O důvodech úpravy názvu byly všechny zainteresované subjekty interně informovány a ze strany organizátora také ujištěny, že na charakteru akce i její další budoucnosti se vůbec nic nemění. Stejný signál tímto vysíláme i široké veřejnosti a věříme, že si akce i nadále uchová své vybudované renomé.

Kamil Übelauer, předseda Fotoklubu Havířov


Vytisknout článek
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!