Šestnáctá sezóna Fotoklubu Havířov zahájena

2018-09-19

Fotoklub Havířov vstupuje po tradiční letní prázdninové pauze do další sezóny své činnosti. Od okamžiku znovuzrození Fotoklubu Havířov v roce 2003 stojíme na začátku již 16. roku společné činnosti. Jaký bude?

V listopadu 2018 se představíme v Orlové na výstavě Očima objektivů. Vystavovat budeme společně s „domácím“ Fotoklubem Orlová, rádi jsme přijali jejich nabídku na uspořádání společné výstavy. Pro náš fotoklub je to určitě vítaná příležitost k prezentaci na půdě sousedního města.

Na jaře roku 2019 by měla proběhnout v Havířově pod našim pořadatelstvím další tradiční výstava regionálního rozsahu REGIONFOTO 2019. Jelikož se v nynějším období potýkáme s jistým problémem ohledně nekalého jednání jiného subjektu, který se rozhodl tuto tradiční a dlouhá léta trvající akci dosti zásadním způsobem narušit a znevážit, není ještě známa podoba ani formát 8. ročníku této výstavy. Vše se bude odvíjet od několika aspektů a teprve čas ukáže, jakým směrem se bude situace dále vyvíjet.

Nadále provozujeme vlastní Galerii Po schodech v budově Městské knihovny v Havířově a nadále v ní pořádáme 6 výstav ročně. V tomto trendu hodláme pokračovat, máme za sebou od data založení galerie v roce 2013 již 33 výstav a program výstav pro rok 2019 bude hotov do konce letošního roku. Podrobnosti budou uvedeny v příslušné sekci našeho webu.

Naše aktivity rozšiřujeme i o společenské události. Na konci letního období podnikli 4 členové fotoklubu společnou čtyřdenní cestu na pobřeží Baltského moře do okolí polského městečka Leba. Na podzim připravujeme společné dvoudenní setkání členů a jejich partnerů na jedné z beskydských horských chat. I tyto aktivity považujeme za užitečné a v příštím roce se určitě najde vhodný termín pro některou z dalších společných akcí.

K dnešnímu dni čítá členská základna Fotoklubu Havířov 11 členů + 1 nový člen u nás působí prozatím se statusem „zájemce o členství“. Jsme i nadále otevřeni uvítat v našich řadách jedince z řad zkušených fotografů, kteří již vědí, o čem to fotografování vlastně je. Pokud se takoví najdou a budou mít zájem o sdílení své vášně a společné vystavování, naše dveře jsou otevřené.

Členům našeho fotoklubu, ale i všem dalším fotografům, přeji dobré světlo, kreativitu, vize, nadšení a potěšení z vášně zvané fotografie.

Kamil Übelauer, předseda FKH


Vytisknout článek
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!