Fotoklub Havířov pořádá velkou výstavu v Havířově - prodlouženo!

2020-09-30

Fotoklub Havířov pořádá po dvou letech další velkou samostatnou výstavu ve svém městě. Ve výstavní síni Viléma Wünscheho v KD Leoše Janáčka se kromě všech našich dvanácti členů představí se svou tvorbou také naši hosté – členové fotoklubu BTF z polského města Bielsko-Biala. K vidění bude přibližně stovka fotografií.

Letošní rok je díky koronavirové pandemii velmi zvláštní, situace má dopad na všechny oblasti života včetně toho kulturního. Máme za sebou poměrně dost zrušených či přeorganizovaných výstav, proto je pro nás tato výstava prakticky jedinou významnou akcí v letošním roce. Jsme velice rádi, že se výstavy zúčastní také naší přátelé z BTF, určitě to přispěje k rozmanitosti vystavených fotografií a celkové vysoké úrovni výstavy.

Vernisáž se měla uskutečnit v úterý 6. října 2020. Vývoj událostí v posledním období září v souvislosti s šířením onemocnění Covid-19 však vyústil v nařízení nových plošných opatření ze strany ministerstva zdravotnictví, která mimo jiných opět limitují počty osob, které se mohou společně setkat v uzavřených prostorách. Vernisáž tak musela být z tohoto důvodu bohužel zrušena. Omezující opatření mají být v platnosti po dobu dvou týdnů. Pokud se po uplynutí této doby situace změní a setkávání osob bude opět umožněno, pokusíme se uspořádat setkání autorů s hosty v rámci ukončení výstavy, a to v pátek 30. října 2020 od 17 hodin.

Všechny příznivce dobré fotografie na její prohlídku srdečně zveme.

AKTUALIZACE: Výstava byla po pouhých třech dnech od zahájení bohužel uzavřena, a to z důvodu vládou zavedených opatření proti šíření koronaviru. Konání výstavy však bylo prodlouženo o jeden měsíc, to jest do konce listopadu. Snad se tedy ještě naskytne příležitost ji alespoň v několika dnech navštívit …

odkaz na videoprezentaci výstavy: https://www.mkshavirov.cz/…ejich-hostu/

.

plakat_web_fkh

několik fotografií z instalace výstavy:

a103 a108 a113 adsc01715 adsc01719 adsc01723 adsc01724 adsc01733_x

Vytisknout článek
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!