19. ročník Moravskoslezského mapového okruhu byl slavnostně zakončen

2021-09-28

V sobotu 18. září 2021 se v bohumínském kulturním domě K3 uskutečnilo slavnostní zakončení 19. ročníku Moravskoslezského mapového okruhu. Právě Fotoklub Bohumín byl jeho pořadatelem a pro Fotoklub Havířov znamenal druhou účast.

Celý 19. ročník mapového okruhu lze označit jedním výstižným slovem – netradiční. Z důvodu přetrvávajících potíží s šířením koronaviru a neustálého zavádění nejrůznějších restrikcí či omezení společenského života nebylo možné zajistit standardní průběh této půlroční soutěže fotoklubů. Jednotlivé mapy (soubory tištěných fotografií) nebylo možno hodnotit kolektivně, hodnocení probíhalo výhradně individuálně a korespondenčně. Nebyl to zrovna ideální způsob (monitory nikdy nenahradí papírovou fotografii a společnou diskusi), ale v dané situaci byl prostě jediný možný. Pro všechny účastníky byly podmínky stejné a všichni si byli vědomi toho, že je to jediný způsob, jak celý ročník zvládnout.

19. ročníku MSMO se zúčastnilo 12 fotoklubů a stupně vítězů byly obsazeny takto:

  1. místo – Klub moravských fotografů
  2. místo – Fotoklub FREELAND Žďár nad Sázavou
  3. místo – Fotoklub Vsetín

Medailistům srdečně gratulujeme!

Fotoklub Havířov po loňském 5. místě při své premiérové účasti tentokrát učinil několik kroků směrem vzad a obsadil 9. místo. Sportovní rétorikou lze konstatovat, že jsme byli nejlepší z poslední třetiny startovního pole … :)

V rámci hodnocení jednotlivých fotografií (v soutěži jich bylo celkem 180) zaznamenal Fotoklub Havířov velice hodnotný výsledek. Fotografie Torpedownia Rostislava Chapčáka se umístila na skvělém děleném 5. místě a ke stříbrné medaili jí přitom chyběly pouhé 2 body! Jde o obrovský úspěch a k autorovi míří velká gratulace.

Velké poděkování patří pořadatelskému Fotoklubu Bohumín, který ve složitých a zcela mimořádných podmínkách dokázal celý ročník bravurně zvládnout a dovedl jej úspěšně ke zdárnému konci včetně uspořádání jeho slavnostního vyhodnocení.

Dvacátý ročník se uskuteční pod organizační taktovkou Fotoklubu Beseda Otrokovice a bude zahájen v průběhu listopadu tohoto roku. Připravujeme již kolekci soutěžních fotografií a těšíme se … :)

.

fkh_diplom_web chapcak_diplom_web chapcak_torpedownia

Vytisknout článek
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!