20. ročník Moravskoslezského mapového okruhu byl zakončen

2022-06-30

V sobotu 18. června byl slavnostně zakončen 20. ročník Moravskoslezského mapového okruhu. Nejprve se v Kulturním domě Beseda v Otrokovicích konalo slavnostní vyhlášení výsledků a v odpoledních hodinách se pak účastníci přesunuli do místního Harley Pubu, kde se konala po společném obědě již neoficiální část. V objektu se nachází muzeum zn. Harley Davidson plné skvostných exponátů, jeho návštěva byla příjemným zpestřením sobotního odpoledne. Do Otrokovic cestovala za náš fotoklub čtyřčlenná delegace a setkání se členy dalších soutěžících fotoklubů bylo velice příjemné …

Pořadatelem 20. ročníku mapového okruhu byl Fotoklub Beseda Otrokovice a účastnilo se jej celkem 11 fotoklubů. Náš fotoklub se soutěže zúčastnil potřetí a do ročníku vstupoval s ambicí vylepšit své loňské 9. místo. Povedlo se to, avšak pouze relativně. Konečné 8. místo je prakticky totožné s loňským umístěním, protože účastníků bylo tentokrát méně o odstoupivší Fotoklub Kuřim. Setrvali jsme tak na své minulé pozici, kdy jsme za sebou nechali ještě další tři účastníky. O výsledky v této soutěži samozřejmě až tak nejde, medailistům jejich úspěch přejeme, příště by nás však na tu bednu alespoň na chvíli pustit mohli… :)

Vítězem 20. ročníku MSMO se stal (opět) Klub moravských fotografů, stříbrnou pozici obsadil Fotoklub Beseda Otrokovice a bronz získal Fotoklub Vsetín.

Z našich 15 soutěžních fotografií byla nejlépe ohodnocena fotografie Václava Sluky Ostrov ptáků (celkově 28. místo), fotografie Vladimíry Poláškové Vír (celkově 43. místo) a fotografie Petra Žyrka Klid před bouří (celkově 48. místo).

21. ročník Moravskoslezského mapového okruhu bude odstartován v listopadu tohoto roku a pořadatelem ročníku bude tetokrát Fotoklub Havířov! Můžeme se tedy směle pustit do příprav …

Kamil Übelauer

.

_bc29601 _bc29673 _bc29700 _bc29746 _bc29768 _dsc9104 _dsc9157o dsc04578

Vytisknout článek
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!