Vstupujeme do dalšího ročníku mapového okruhu

2022-11-02

Fotoklub Havířov je již od roku 2019 účastníkem Moravskoslezského mapového okruhu. V této ročníkové soutěži fotoklubů jsme v konkurenci dalších 10 fotoklubů z celé Moravy a Slezska dosáhli nejlépe na 5. místo (hned při naší premiérové účasti), v dalších dvou ročnících jsme si už o něco pohoršili, nicméně hlavní poslání účasti v této soutěži bylo vždy beze zbytku naplněno – po celý rok se věnujeme diskusi a hodnocení fotografií dalších autorů z řad soutěžících fotoklubů, za celý ročník jich projde našimi bedlivými zraky celkem 165 …

Letošní ročník MSMO bude pro náš fotoklub o dost významnější, nežli ty předchozí – jsme jeho pořadatelé! Štafetu jsme převzali po Fotoklubu BESEDA Otrokovice a po ukončení tohoto ročníku ji předáme Fotoklubu OKAMŽIKY-S Zlín. Než se tak ale stane, čeká nás spousta práce. Stojíme před úkolem organizačně zvládnout průběh celého ročníku, na jeho závěr uspořádat slavnostní vyhodnocení s předáním cen nejlepším fotoklubům a autorům a v neposlední řadě také zrealizovat výstavu nejlepších fotografií z celého ročníku na půdě našeho města.

21. ročník Moravskoslezského mapového okruhu startuje oficiálně v pátek 11. listopadu 2022, slavnostní zakončení a výstava je naplánována na červen roku 2023.

Kolekci našich fotografií jsme vybírali v září, nyní už je 15 soutěžních exemplářů připraveno vydat se na zhruba šestiměsíční pouť po městech ostatních účastníků soutěže vstříc svému ohodnocení. Ve stejném období se my budeme věnovat jednotlivým kolekcím ostatních fotoklubů, které k nám budou postupně přicházet. Celý proces by měl být zakončen zhruba do konce dubna příštího roku, pak už nás budou čekat organizační povinnosti spojené se zakončením celého ročníku.

Přáli bychom si opět nakouknout do horní poloviny celkového pořadí, víme ale, že konkurence je obrovská a kvalitních fotografií se v soutěži vyskytuje každý rok skutečně mnoho. Hlavním cílem pro nás zůstává dovést ročník organizačně do zdárného konce a předat štafetu pořadateli následujícího ročníku.

Kamil Übelauer


Vytisknout článek
Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!